Wycieczka do "Doboszówki"

Dzieci z grupy Stokrotki wraz z rodzicami 26 maja spędziły w Gospodarstwie Agroturystycznym ,,Doboszówka". Dzieci wzięły udział w warsztatach edukacyjnych ,,W Krainie zwierząt". Mieszkają tam: alpaki, króliki, owce, kozy, ptaki domowe i ozdobne. Dzieci dowiedziały się co zwierzęta jedzą, jak należy je karmić, dotykać, pielęgnować. Mogły je osobiście dotykać, nakarmić. Baran Kuba patrzył na nie z powagą, a koza Stasia czekała na marchewki. Alpaki też nie pogardziły marchewkami. Duże wrażenie na dzieciach wywarła wizyta w królikarni, gdzie mogli karmić króliki, głaskać, przytulać. Podczas warsztatów dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w zajęciach plastycznych- motali ,,sowy" z siana. ,,Sówki" wyszły naprawdę piękne! Dużo frajdy sprawiła dzieciom przejażdżka wozem z zaprzęgiem konnym po okolicznych lasach. Był także czas na poczęstunek – pyszne naleśniki i kiełbaski oraz swobodną zabawę na placu zabaw. Dzieci  w tym dniu nie zapomniały o swoich Mamach. Wierszem i piosenką podziękowały za ich miłość, opiekę i wychowanie. Wraz z życzeniami wręczyły swoim mamusiom własnoręcznie wykonane laurki. Czas w „Doboszówce" minął niepostrzeżenie, trochę zmęczeni ale szczęśliwi musieliśmy wracać do domu. Był to dzień pełen wrażeń, radości i uśmiechu.