Akcja "Sprzątamy dla Polski"

Nasze przedszkole 21 kwietnia przyłączyło się do akcji „Sprzątamy dla Polski 2023", której organizatorem jest Stowarzyszenie ,,Dla Polski", a patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki. Celem akcji jest rozpowszechnianie wśród dzieci zachowań proekologicznych, troska o środowisko naturalne w swojej najbliższej okolicy, a także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Tego dnia dzieci z trzech grup ,,Stokrotki, Zuchy i Jaskółki" wraz z opiekunami wyruszyły na sprzątanie świata. Przedszkolaki wyposażone w rękawiczki i worki ruszyły na teren osiedla w celu sprzątania najbliższej okolicy. Zanim jednak zabrały się do pracy, odbyła się pogadanka o prawidłowej segregacji odpadów. Zostały poinstruowane odnośnie bezpieczeństwa podczas sprzątania wyznaczonych miejsc. Dzieci ochoczo i zaangażowaniem zbierały to , co pozostawili po sobie inni. Dzięki nim w okolicy przedszkola zniknęły śmieci. Poprzez udział w akcji przedszkolaki udowodniły, że dbają o środowisko, które nas otacza oraz chcą żyć i bawić się w czystych miejscach bez śmieci i zanieczyszczeń.