Image
Image
Image

Witamy
w naszym przedszkolu !

Wycieczka
Plac zabaw
W sali

Teatrzyk ,,Królewna Śmieszka"

05 czerwca 2024r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

Na przedszkolnej scenie wystąpili aktorzy- amatorzy, czyli rodzice dzieci z grupy ,,Motylki”, W ich wykonaniu mogliśmy zobaczyć teatrzyk muzyczny pt.,, Królewna Śmieszka, czyli myj owoce przed zjedzeniem i dbaj o higienę”.

Było to kolejne już przedstawienie  w naszym przedszkolu z cyklu ,,RODZICE- DZIECIOM”. Podczas teatrzyku pojawiło się mnóstwo emocji: radość, ciekawość, zaskoczenie i zdziwienie zwłaszcza na widok Czarownicy czy Księcia na pięknym koniu. Było dużo muzyki i śpiewu, oklasków i słów gratulacji..

Celem przestawienia było zachęcanie dzieci do zjadania owoców, ale umytych przed zjedzeniem, oraz wdrażanie do dbania o higienę ciała, jamy ustnej, włosów.  Na scenie mogliśmy zobaczyć:

Królewnę- Panią Basię (mamę Helenki), Księcia- Pan Michał (tatę Marysi), Czarownicę- Panią Agnieszkę (mamę Łucji), Konferansjera- Panią Agatę ( mamę Oskara), Krasnoludki: Panią Monikę ( mamę Artura), Panią Jadwigę ( mamę Agatki), Panią Karolinę ( mamę Szymona), Panią Paulinę ( mamę Neli). Oprócz rodziców na scenie pojawiły się urocze Krasnale – dzieci naszych aktorów z grupy ,,Motylki”.

Całość opracowała i reżyserowała nauczycielka, wychowawca gr.,,Motylki” Pani Małgorzata.

 Przed występem ogłosiliśmy akcję charytatywną – zbieraliśmy po 5 zł na Fundację Szeptus ze Stalowej Woli. Oprócz wdrażania do dbania o nasze zdrowie, uczymy dzieci empatii, wrażliwości na każdą istotę żywą, dzielenia się tym co mamy z potrzebującymi. Wszak dobro powraca!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z tego wydarzenia - poniższy link

https://m.youtube.com/watch?feature=shared&v=HyEbLHt_KyA