Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

We wtorek, 21 listopada, nasze Przedszkole świętowało bardzo ważny dzień – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka organizowany przez UNICEF. Dzień ten obchodzony jest na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Przedszkolaki zgromadziły się w sali gimnastycznej, gdzie nauczycielka zaprezentowała filmik dotyczący praw dziecka. Podczas uroczystości dzieci wykazały się dużą wiedzą, chętnie opowiadały o swoich prawach, brały udział w quizie i zabawach ruchowych. Z tej okazji nauczyły się również piosenki „O prawach dziecka”, którą wspólnie zaśpiewały. W tym szczególnym dniu, aby podkreślić solidarność oraz jedność ze wszystkimi dziećmi na świecie, szczególnie tymi, których prawa są pomijane i naruszane, przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze niebieskim. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Wszystkie aktywności, w których brały udział przedszkolaki miały na celu zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci i ich prawa oraz uświadomienie im, iż że każdy może z nich korzystać. Znajomość tych praw pozwoli najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami, natomiast dorosłym przypomina o tym, iż należy dołożyć wszelkich starań, by te prawa były przestrzegane. Był to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.