Dzień dyni w Motylkach

16 listopada 2023r. w najmłodszej grupie przedszkolaków zrobiło się pomarańczowo- ,,Motylki” obchodziły ,,Dzień Dyni”! Wszystkie dzieci ubrały się na pomarańczowo i przyniosły ze sobą różne gatunki dyni. Po policzeniu dyń, dzieci mogły się przekonać, że każda dynia wygląda inaczej, porównywały kolory, wielkość, dowiedziały się, że dynie mogą być wykorzystane w kuchni do wykonania różnych potraw, ale też mogą być piękną ozdobą w domu. Aby się troszkę poruszać wspólnie tańczyliśmy do skocznej piosenki ,,Dynia Dana” . Z najciekawszych dyń zrobiliśmy ,,dyniową rodzinkę”- która ozdabia nasz kącik przyrody. Po starannym umyciu rąk i założeniu fartuszków zasiedliśmy przy stolach by poznać wygląd dyni po jej przekrojeniu. Pestki dyni są znakomitą przekąską dla ludzi, ale i dla ptaków w zimie- dzieci ochoczo zabrały się za oddzielanie pestek – było to świetne ćwiczenie paluszków! Teraz przyszedł czas na przygotowanie warzyw na zupę dyniową- pokrojoną dynię i inne warzywa dzieci układały na blaszce do pieczenia. Potem tylko przyprawy i oliwa i wszystko hyc- do przedszkolnego piekarnika. Na obiad była degustacja zupki posypanej natką pietruszki i pestkami dyni- mniaaam! Zdrowo i smacznie!