Jubileusz 70-lecia Przedszkola nr 1

9 listopada 2023r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia powstania przedszkola połączona z 105 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem ,,Kocham Polskę – Kocham Przedszkole. 70 lat naszego przedszkola  1953 – 2023”. W uroczystości wzięli udział przedszkolaki, grono pedagogiczne, pracownicy przedszkola, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele oraz przedstawiciele władz miejskich. W imieniu Prezydenta miasta do przedszkola przybył Pan Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli i Pani Magdalena Wrońska-Bulec Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia.
 Po uroczystym powitaniu zaproszonych gości Pani Dyrektor Dorota Bąk przybliżyła historię powstania przedszkola, a następnie zaprosiła na część artystyczną. Najstarsze przedszkolaki z grupy "Jaskółki" oraz "Zuchy" zaprezentowały występ jubileuszowo-patriotyczny. Były wiersze, piosenki i tańce. Publiczność nagradzała wszystkich gromkimi brawami, co małym artystom sprawiło wiele radości. Goście byli zachwyceni profesjonalizmem małych artystów. Występ uświetnili również muzycy z zespołu Contradanza Pani Monika Kuca- fortepian i Pan Janusz Turek- klarnet wykonując Mazurka a-mol F. Chopina oraz utwór związany z wspomnieniami ,,Kartka z albumu”, po którym uczestnicy mogli obejrzeć filmową prezentację przedstawiającą historię i teraźniejszość przedszkola.
 W dalszej części spotkania odbyły się przemówienia i podziękowania dla wszystkich, którzy byli i są związani z placówką. Nie zabrakło wspomnień oraz życzeń pomyślności na kolejne lata działalności.
 Pani Dyrektor Dorota Bąk podziękowała emerytowanym oraz obecnym pracownikom przedszkola, którzy byli i są współtwórcami osiągnięć pedagogicznych i sukcesów Przedszkola, a poprzez swoją codzienną pracę i zaangażowanie czynią z niego miejsce przyjazne dzieciom – drugi dom. Pani Dyrektor przekazała słowa uznania władzom oraz rodzicom za troskę o środowisko przedszkolne. Wręczyła zebranym gościom pamiątkowe medale z okazji  jubileuszu 70-lecia przedszkola z wymownym cytatem ,,Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina..”
Na zakończenie podzielono jubileuszowy tort i wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Przy kawie i herbatce nastąpił czas wspomnień, wspólnych rozmów. Goście mogli oglądać wystawę zdjęć ,,Nasze wspomnienia’’ oraz kroniki ukazujące zmiany następujące w naszym przedszkolu. Mogli również wpisać się do pamiątkowej kroniki. Wszystkim w tym dniu towarzyszył świąteczny, podniosły nastrój.