Akademia z okazji Chrztu Polski

W dniu 9 kwietnia 2019 roku w Dzienniku Ustaw  została ogłoszona Ustawa o „Święcie Chrztu Polski". Na jej mocy święto to, jest świętem państwowym obchodzonym w dniu 14 kwietnia każdego roku. Z tej okazji 13 kwietnia 2023r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Chrztu Polski, w której uczestniczyły wszystkie przedszkolaki. Akademię prowadziła Pani Bożena, przedstawiając historię Polski w bardzo prosty i przystępny sposób. Nauczycielka wytłumaczyła przedszkolakom, czym był Chrzest Polski, co oznaczał i dlaczego jest ważny. Dla lepszego zrozumienia tematu dzieci oglądały film edukacyjny pt.: „Historia Polski wg dzieci-odc.1.Mieszko I, wysłuchały piosenki Rok 966, oraz fragment najstarszej pieśni religijnej i patriotycznej „Bogurodzica". W dalszej części akademii przedszkolaki recytowały słowa patriotycznego wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka". Dzieci z grupy „Zuchy" zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem". Akademię zakończona zaśpiewaniem polskiego hymnu narodowego „Mazurek Dąbrowskiego". Była to prawdziwa lekcja historii dla przedszkolaków.